вівторок, 13 жовтня 2020 р.

Пам’ятаємо і шануємо всіх воїнів і захисників України: розгорнута книжкова виставка до Дня захисників України

     На 14  жовтня припадає одразу три величних свята: День козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника України.                            

     З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві Президент України підписав Указ « Про День захисника України» свято яке відзначається українським народом з особливою шаною, як і Свято Покрови Пресвятої Богородиці-заступниці християн. Вшанування Пресвятої Богородиці Покрови- захисниці від ворогів має глибоке коріння. У 1Х ст. в Константинополі під час  служби у Влахернській церкві блаженний Андрій удостоївся явлення Богородиці. Вона простягла свій покров над людьми в знак того, що дає їм свій захист. В Україні це свято було одним з найголовнішим свят у козаків, за що отримало назву – Козацька Покрова. Патріотизм козаків та їхня любов до рідної землі були унікальним явищем в історії людства. Їхня слава великих героїв, які поклали свої голови за віру, волю, за народ   асоціюється у свідомості українського народу з такими поняттями, як: військова честь, звитяга, мужність, захист кордонів і рідної землі.                                                                            

     У ХХ ст. козацькі традиції найяскравіше наслідували Січові Стрільці, історія яких тісно пов’язана з бойовим шляхом Української Народної Армії – війська УНР. Згодом у роки другої світової війни колишні воїни УНА боролися проти окупантів у лавах Української Повстанської Армії  Вояків УПА об’єднувала ідея захисту України від зовнішнього та внутрішнього ворога й утворення незалежної держави. У світовій історії це було унікальне явище – діюча самостійна армія без незалежної держави.

     Роки, роки… Скільки б їх не минуло, не зітруть вони у народній  пам’яті  світлі імена тих, хто віддав своє життя за нашу Вітчизну в роки  Другої світової війни. Солдатські окопи, воронки від снарядів – ці шрами війни природа залікує за сотню років. Подвиг же героїв передається з  покоління в покоління і житиме в людській пам’яті вічно.

     Боротьба за незалежність України продовжується і зараз. Кращі сини і дочки нашої країни брали активну участь в Революції Гідності, а  зараз боронять Вітчизну на Сході України.

     Ми пам’ятаємо і шануємо всіх воїнів і захисників України: січових стрільців, юних героїв Крут, повстанців Холодного Яру, бійців, що захищали Батьківщину від фашистської навали, воїнів УПА, воїнів- добровольців, воїнів ЗСУ. Гордимося їх мужністю, патріотизмом, самовідданістю з якою вони захищають дану нам Богом землю.

    Нам, незборимим, жити у віках,                                                                                             

     Ми – сильні духом, в прагненні- єдині.                                                                                     

     У кожного з нас квітне на устах:                                                                                                

     Героям – слава! Слава Україні! 

     До цього величного свята в районній бібліотеці оформлена книжкова  виставка «Лицар, воїн, захисник» де представлені книги про історію козацтва, про героїчні постаті  захисників Вітчизни, якими ми маємо гордитися.   

     Ознайомившись  з представленою літературою, до кожного  прийде усвідомлення  ,що тільки на рідній землі, у власній державі  український народ і кожний з нас матиме щасливе майбуття, що тільки власна армія зможе захистити від ворожих зазіхань.                                                                                  






пʼятниця, 2 жовтня 2020 р.

«Бібліотека – територія добра і милосердя» – під таким девізом бібліотекарі завітали до своїх читачів похилого віку

1 жовтня у всьому світі відзначається  

Міжнародний день людей похилого віку.

Цей день не лише можливість нагадати всім бути людяними, турботливими, милосердними до літніх людей , але  задуматись про свій внесок у полегшення життя близьких нам  бабусь,  дідусів, одиноких пенсіонерів ,інвалідів. Адже у наймудрішій книзі на землі - Біблії говориться про те, що від нашого ставлення до людей поважного віку залежить і якість нашого життя і його тривалість.

Цю категорію читачів ми обслуговуємо з розумінням того, що книга для них –  не тільки духовна їжа, але  й-  ліки для душі.

Працівники бібліотеки стараються полегшити та урізноманітнити життя наших користувачів, допомогти їм у вирішенні їх життєвих проблем. Робимо все можливе, щоб наші читачі частіше спілкувалися у стінах нашого закладу.

Заповнити вакуум самотності та відійти від щоденних турбот сприяє участь у літературно-мистецьких заходах, які проводить бібліотека.

Під час пандемії   бібліотека  надає     інформаційні  послуги цій категорії читачів  он-лайн, а також відвідуємо їх на дому.  В цей день бібліотека відзначила свої кращих читачів поважного віку грамотами і подяками.

 

 

 



вівторок, 29 вересня 2020 р.

ПОДАРОВАНІ КНИГИ - ІНВЕСТИЦІЯ У МАЙБУТНЄ: подяка нашим благодійникам з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек!

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек хочеться відзначити не тільки роль книгозбірні у житті кожного  сторожинчанина, але і висловити щиру вдячність всім небайдужим до друкованого слова: меценатам, благодійникам, нашим читачам за  безкорисливу  щедрість - дарувати книги бібліотеці.

В Сторожинецькій ЦРБ щорічно проводиться доброчинна акція «Подаруй бібліотеці книгу». Дарувати книги  вже стало доброю традицією. Серед подарованого чимало цікавої та корисної літератури: енциклопедії, повні зібрання творів класиків світової літератури, нові книги сучасних українських письменників.                                                 

Особливою цінністю є книги, подаровані бібліотеці особисто авторами. Адже, завдяки зустрічам, які проводить бібліотека в рамках заходів «Літературної вітальні» з відомими письменниками, місцевими  авторами, фонд книгозбірні поповнився новими виданнями.                                                                                                





    Ми  раді тому, що з роками джерело меценатцтва та благодійності не міліє і щиро вдячні відомим письменникам та громадським діячам: В. Яворівському, братам Капрановим, В. Лису, Н. Гуменюк, М. Тимошику і багатьом іншим, які поділилися частинкою свого духовного надбання на благо читачів нашої бібліотеки.      
             

                                  

Відомі буковинські автори завжди з задоволенням відгукуються на запрошення взяти участь у літературно-мистецьких заходах, які проводить бібліотека і щиро презентують нам свої літературні доробки. Це: Г. Тарасюк, Т. Севернюк, М. Лазарук, Я. Лижник, Р. Кракалія, В. Сердюк, В.Васкан, Є. Скіпор, М. Гулей, І. Мисько, О. Столяр, О. Гадинко,С. Слюсарчук,М. Єреміййчук та ін.   

       







Українська діаспора в Канаді, Італії, салон румунської літератури долучилися до акції і передали бібліотеці в подарунок книги, які писало саме життя.                                                                

Жителі нашого міста: Рибак О.Г., Сеник Я. Г. Нагушевська Н.І., Брум Є.М., Ковалюк Л.М., Казюк І.І., Павлішина Н. С., Чумак О.О., Сокодинська А. К., Білоус О.Т., Петращук В. А., Гораш Т.М. і багато інших  також не стоять осторонь цієї благородної справи. Вони активно поповнюють фонд нашої книгозбірні різноманітною літературою: детективи, «жіночі» романи, книги з куховарства, лозоплетіння, садоводства стануть у пригоді багатьом любителям друкованого слова.

Приносимо Вам найщирішу  подяку за ваше небайдуже ставлення до нашої книгозбірні. Знайте, що можливо саме Ваша книга стане комусь у пригоді: дасть  добру пораду, відповість на запитання, навчить жити, любити, працювати на благо і заради щастя сім’ї, родини, народу. 

Особливо подяку приносимо користувачці Якимович М. С.,  яка крім книг передала у подарунок бібліотеці комп’ютер. Маріє Сергіївно, щиро вдячні Вам за щедрий внесок у функціонування  успішної роботи бібліотеки. Ваша  безкорисливість   та доброта радує  і надихає.

Шановні друзі!

Якщо Ви маєте нові сучасні цікаві книги, які вже прочитали, поділиться з іншими, 

адже, даруючи книгу, ви робите 

свою інвестицію у майбутнє.


Читайте книги, даруйте книги.

Читайте між рядками, не знайдене в рядках.

Закрита книга - камінь. Відкрита книга - птах.

вівторок, 11 серпня 2020 р.

Бібліотекарі долучилися до вшанування річниці Юрія федьковича

На початку серпня на Буковині відзначається річниця Юрія Федьковича.


За чарівну силу поетичного слова,глибоку правдивість і справжню народність, за беззавітну любов до народу  й жагучу ненависть до всіх його поневолювачів,за святу віру у велику долю,Іван Франко назвав Юрія Федьковича "буковинським соловієм","найбільшим поетом зеленої Буковини".

Для висвітлення життя і творчості Юрія Федьковича, популяризації його творів працівниками  районної  бібліотеки  біля пам'ятника  представлена  книжкова виставка,  "Юрій Федькович - буковинський соловей". , де знайшли своє відображення літературні, поетичні твори письменника, література про його життєвий та творчий шлях.


Геніальному Франкові належить і найкраща оцінка його творчості:«Федькович – се талант переважно ліричний; всі його повісті, всі найкращі його поезії навіяні теплим, індивідуальним чуттям самого автора, всі похожі на частки його автобіографії – так і здається, що автор співає і розказує всюди про те, що сам бачив, сам найглибшими нервами душі почув. І в тім іменно й лежить чаруюча сила його поезії, в тім лежить порука її живучості,  доки живе наша мова. Федькович вложив в свою поезію найкращу частину своєї душі, і така поезія не вмирає, не пропадає».

пʼятниця, 22 травня 2020 р.

Суцвіття мов на дереві культур: Історико-літературна подорож


В Україні День слов’янської писемності й культури встановлено, відповідно до Указу Президента України від 17 вересня 2004 року № 1096/2004 і відзначається щорічно 24 травня.
      У всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія — творців слов’янської писемності. Слов’янська писемність була створена в IX столітті, близько 862 року. Новий алфавіт отримав назву «кирилиця» на ім’я візантійця Костянтина, який, прийнявши чернецтво, став Кирилом. А допомагав йому в богоугодній справі освіти слов’янських народів старший брат Мефодій.
       Кирило створив слов’янську абетку на основі грецької, суттєво змінивши її, щоб передати слов’янську звукову систему. Були створені дві абетки — глаголиця і кирилиця.
      Одночасно зі створенням абетки було розпочато роботу над перекладом з грецької на слов’янську Євангелія та Псалтиря. Кирило та Мефодій переклали зі старогрецької мови багато книг, що започаткувало слов’янську літературну мову і книжкову справу. У середньовічній Європі слов’янська мова стала третьою мовою після грецької та латинської, за допомогою якої поширювалося слово Боже.
      З нагоди відзначення Дня слов'янської писемності та культури запрошуємо до історико-літературної подорожі  сторінками  книг та публікацій  з періодичних видань, які будуть цікавими й корисними та знаходяться у бібліотеці. Адже вони знайомлять з історією виникнення письма, з’ясовують витоки нашої мови, її місце серед інших слов’янських мов; викривають історичні аспекти внеску братів Кирила та Мефодія в історію освіти, культури слов’янських народів та розвитку писемності; виховують повагу до історичного минулого, почуття поваги до слов’янських учителів, спонукають до вивчення мов і культур.

вівторок, 7 квітня 2020 р.


«Здорове харчування при пандемiї коронавірусу»

У розпал пандемії коронавiрусу важливо зміцнити свій організм і підвищити його опірність інфекціям.
Що можна зробити за допомогою харчування?
Як краще харчуватися під час підвищеного ризику захворіти?
 При цьому не забувайте серйозно ставитися до рекомендацій лікарів і
залишатися вдома на карантині, скоротивши виходи на вулицю до мінімально необхідних. 

Ці рекомендації  з    тематичного бібліографічного списка  джерел допоможуть
підвищити опірність організму 
Бібліографія статей із фондів Сторожинецької районної бібліотеки

Березина И. Удар по килограммам  : худеть легко и бістро помогает лиш тот метод, который устраняет истинную причину полноты  // Добрые советы- 2020 -№ 3- С. 58-61. Необхідно вибрати свій вид активності. І до нього додати навантаження, які виводять із зони комфорту і прискорюють втрату зайвої ваги, допомагаючи формувати красиву фігуру

Игры гормонов и лишний вес  // Единственная. - 2019. - № 11. - С. 68-69.
Незважаючи на правильне харчування і регулярні фізичні навантаження, зайва вага ніяк не хоче йти? Причина може бути в порушенні роботи гормональної системи
Кирилюк В. Широкая кость тут ни при чём!  : почему мы ничего не предпринимаем, даже если очень хотим похудеть? / Единственная. - 2019. - № 11. - С. 52-53.
Краще займатися повільно, але вчасно. Влаштуй виклик собі
Мальковец Н. 5 главных правил бьюти-рациона // Единственная - 2019- № 11-С. 20-21. Збалансоване харчування - одне з ключових, якщо не найважливіша умова здоров'я шкіри, волосся, нігтів. Переконайся, що робиш все правильно!
Не пара?  : что такое "пищевая непереносимоть" и как с ней справиться // Добрые советы. - 2019. - № 10. - С. 54-55.
Що заважає схуднути? Варто знайти причину, як самопочуття і вага приходять в норму
5 важных правил здорового питания //Единственная. - 2019. - № 10. - С. 66-67.
Від харчування напряму залежить не тільки наша вага, а й стан здоров'я, настрій та працездатність. Яким має бути раціон молодості та довголіття?
Скиталинская О. Завтрак здорового человека ] : три варианта вкусных и полезных сочетаний продуктов, которые придадут сил с самого утра и улучшат самочуствие в течение дня  // Новое время страны. - 2019. - 3 окт. (№36). - С. 25.
Тарелка долгожителя // Новое время страны. - 2019. - 1 авг. (№ 28). - С. 38.
 П'ять порад по харчуванню, щоб якомога довше залишатися здоровим і активним. Розмова про аювердичну дієтологію як про найбільш цілісний та природний підхід до харчування, що враховує безліч факторів: як самого споживача їжі, його здоров'я і стан, сезон, час дня, кількість і якість їжі і, нарешті, індивідуально підібраний лікарем список найбільш сприятливих продуктів
Шапочка Д. Еда для радости  // Женский журнал. - 2019. - № 3. - С. 13.
 Рацион весны - в пользу яркого и витаминного. Хорошее настрое зависит не от ноги, с которой вы встали, а от еды, которую вы съели
Время худеть :  в чем достоинства  // Добрые советы. - 2019. - № 9. - С. 58-59.
 Про розвантажувальні дні, вільні або майже вільні від їжі, знають, мабуть, усі. Тож, якщо існують лайт-дні, то мають бути і завантажувальні, порахували дієтологи і розробили особливу систему харчування, яка допоможе вам просто і ефективно позбутися зайвої ваги
Гаврилов М. Опасные диеты  // Лиза. - 2019. - 8 марта (№11). - С. 15.
Вирішила привести себе у форму и сісти на дієту? Головне, у гонитві за результатом не нашкодити здоров'ю. У рейтингу п'ять найнебезпечніших дієт: монодієта, експерес-дієти, білкова дієта, питна дієта, голодування
Диета Шангри-Ла  // Добрые советы. - 2019. - № 5. - С. 58-59.
Автор дієти - Сет Робертс, лікар, професор психології Каліфорнійського університета в Берклі. Набуття злагоди з їжею, а відтак, ідеальних форм, повної свободи від зайвої ваги та харчової залежності Робертс обіцяє у першу чергу тим стражденним, хто схильний до частих перекусів, нападам неконтрольованого голоду та нічній обжерливості
Диет-правила для офиса  // Единственная. - 2019. - № 9. - С. 64-66.
 Стреси, сидяча робота і не дуже здорова їжа можуть призвести до проблем зі здоров'ям та зайвою вагою. Дізнайся, як не допустити цього!
Киреева, А. Спасайся кто может // Добрые советы. - 2019. - № 7-8. - С. 56-57.
 Раніше від дієти потрібно тільки одне - ефективне схуднення. Сьогодні цього недостатньо, в моді мультизадачність. Зустрічайте план харчування, який обіцяє стрункість, здоров'я
Крикуненко И. Революция в тарелках  // Новое время страны. - 2019. - 4 июля (№ 24). - С. 48-52. У гонитві за здоров'ям і красою українці ревізують вміст тарілок і змушують танцювати під свою дудку цілу індустрію
Сонома - диета: худее тот, кто вкусно ест // Добрые советы. - 2019. - № 3. - С, 56-57. Це основний принцип Сонома-дієти, яку розробив нутрициолог Конні Гуттерсен. Свій план харчування лікар називає просто та вичерпно "свято живота". Смакота їжі - важлива умова успіху у зниженні ваги. Тому кожне банальне прийняття їжі потрібно перетворювати у задоволення
Стройная система // Натали. - 2019. - № 7. - с. 58-59.
 Аюрведична дієтологія, як і сама Аюрведа, заснована на непорушних законах природи. Дієта у всіх повинна бути різною
Есть нельзя похудеть  // Психология и Я. - 2019. - № 11. - С. 23.
 Порада: знайдіть собі якесь заняття, яке дисциплiнує, ставте мету. Таку, яка переважує  бажання зайвий раз поїсти


вівторок, 31 березня 2020 р.

Контакти установ Сторожинеччини для дистанційного обслуговування населення на час карантину






Телефони гарячих ліній з питань COVID-19 та сімейних лікарів Сторожинеччини: Адресна довідка




Приїхали з-за кордону? Ваші сусіди приїхали з-за кордону?

 Станьте  на самоізоляцію!

 Ретельно дотримуйтесь лікарських настанов!
 Медики будуть контролювати ваш стан здоров’я!



Прізвище
Ім’я
По-батькові
Моб.телефони
  В.Петрівецька амбулаторія ЗПСМ 
Попеску
Олена
Степанівна
  В.Петрівецька амбулаторія ЗПСМ 
Велянська
Валентина
Григорівна
  В.Петрівецька амбулаторія ЗПСМ 
Велянський
Олександр
Вікторович
 Банилово- Підгірнівська  амбулаторія ЗПСМ
Середюк
Михайло
Михайлович
 Банилово- Підгірнівська  амбулаторія ЗПСМ
Дзезич
Іван
Вікторович
 Бобовецька амбулаторія ЗПСМ
Токарюк
Ірина
Василівна
 Будинецька амбулаторія ЗПСМ
Китаєва
Марина
Олексіївна
 Зр.Комарівська амбулаторія ЗПСМ
Косован
Тетяна
Михайлівна
 Н.Петрівецька амбулаторія ЗПСМ
Гауліка
Модеста
Іллівна
 Ново-Бросковецька  амбулаторія ЗПСМ
Полянська
Діана
Октав’янівна
 Ропчанська амбулаторія ЗПСМ
Данилів
Марина
Василівна
 Ропчанська амбулаторія ЗПСМ
Поліщук
Оксана
Іванівна
 Сторожинецька амбулаторія   ЗПСМ
Олійник
Ольга
Василівна
 Сторожинецька амбулаторія   ЗПСМ
Цира
Вікторія
Володимирівна
 Сторожинецька амбулаторія   ЗПСМ
Опаіц
Людмила
Іванівна
 Сторожинецька амбулаторія   ЗПСМ
Маценко
Ганна
Іванівна
 Сторожинецька амбулаторія   ЗПСМ
Літун
Ольга
Іванівна
 Сторожинецька амбулаторія   ЗПСМ
Балакіна
Олена
Михайлівна
 Сторожинецька амбулаторія   ЗПСМ
Антонюк
Світлана
Василівна
 Сторожинецька амбулаторія   ЗПСМ
Власюк
Юлія
Омелянівна
 Сторожинецька амбулаторія   ЗПСМ
Іліка
Тетяна
Дмитрівна
 Сторожинецька амбулаторія   ЗПСМ
Ягольницька
Оксана
Октав’янівна
 Сторожинецька амбулаторія   ЗПСМ
Солтис
Тетяна
Іванівна
Давидівська  амбулаторія ЗПСМ
Сумарюк
Вадим
Іванович
Давидівська  амбулаторія ЗПСМ
Рудько
Галина
Володимирівна
ЗПСМ
Шемберко
Сергій
Ілліч
Кам’янська  амбулаторія ЗПСМ
Мітран
Ірина
Валентинівна
Кам’янська  амбулаторія ЗПСМ
Савчук
Галина
Петрівна
Костинецька амбулаторія ЗПСМ
Торський
Петро
Іванович
Красноїльська амбулаторія ЗПСМ
Сумарюк
Петро
Іванович
Красноїльська амбулаторія ЗПСМ
Чорней
Ксенія
Стефанівна
Красноїльська амбулаторія ЗПСМ
Гнатюк
Ірина
Григорівна
Красноїльська амбулаторія ЗПСМ
Палюх
Тамара
Сергіївна
Красноїльська амбулаторія ЗПСМ
Іліуц
Іларія
Степанівна
Михальчанська амбулаторія ЗПСМ
Малиш-Кобилянська
Вікторія
Сергіївна
Михальчанська амбулаторія ЗПСМ
Гребюк
Ярослав
Миколайович
Панківська амбулаторія ЗПСМ
Фіріч
Діана
Георгіївна
Панківська амбулаторія ЗПСМ
Лимар
Олена
Вадимівна
Ст.Бросківська  амбулаторія ЗПСМ
Тимчук
Родіка
Мар”янівна
Ст.Жадівська амбулаторія ЗПСМ
Велянський
Віктор
Іванович
Череська амбулаторія
Лантух
Олена
Юріївна