Нова література

Рекомендаційний список літератури - березень, 2019 р.


______________________________________________________________________________



"Книги-це ріки, що напоюють моря"

Ярослав Мудрий
     Сьогодення української літератури багате на талановитих митців, які працюють у різних жанрах. Пропонуємо ознайомитися з іменами сучасних письменників  та їх книгами ,які слід було б прочитати або хоч знати людині ,що вважає себе культурною та бажає бути в тренді сучасної української літератури.

   Тож запрошуємо до бібліотеки, де можна ознайомитись з цікавими та корисними творами сучасних українських письменників, які ми отримали останнім часом.

    Андрухович Ю. Коханці Юстиції: роман - Чернівці: Мерідіан Черновіц, 2018 - 304с. 
«Коханці Юстиції» – паранормальний роман. Родинно-побутові і політичні вбивства, зґвалтування і грабунки, розбещення малолітніх і загадкове відокремлення голови, ідейні зради і зради заради ідеї, закладені різним дияволам душі й не завжди справедливі, але часто жахливі покарання. Чого ще треба, щоб читач відчув себе благим і з насолодою усвідомив свою моральну перевагу над нещасними коханцями примхливої Юстиції? Та вже – за старою доброю традицією – й над автором, якому спало на думку увічнити таких пропащих істот.
  
Воронина Л.   «Гриць Мамай – переможець лускатого монстра» - Київ : Укр. Пропілеї, 2016 - 139с.
 Якщо ви любите таємничі історії, сповнені небезпечних пригод, неймовірних відкриттів та дивовижних подорожей, вам варто познайомитись з героєм іронічного детективу Лесі Ворониної  «Гриць Мамай – переможець лускатого монстра». Адже саме він, відчайдушний Суперагент 000, розплутує найзагадковіші злочини, перемагає банду міжнародних терористів, а головне – рятує світ від неминучої загибелі, знешкодивши шефа міжнародної банди, хитру й підступну бабусю-ніндзя!




Гаврилів Т. Червнева злива - Львів: Вид-во Анетти Антоненко, 2018. - 416 с.
Роман у новелах «Червнева злива» Тимофія Гавриліва озвучує голоси людей, які розповідають історії — про дорослішання, дружбу, втрату гідності й пошук себе, злочини, вʼязницю, Майдан, кохання, війну.
Ці голоси тривог, лунаючи зсередини нас, шепочуть про те, про що інколи страшно говорити відкрито. Історія країни, охоплюючи час у понад півстоліття, вривається в історії героїв, чиї стежки несподівано сплітаються у нерозплутний клубок.   
Єшкілєв В. « Ситуація «нуль» Алькор-Харків: Вид-во Ранок: Фабула, 2017 - 384с.
  Роман Володимира Єшкілева «Ситуація “нуль”» на першому рівні прочитання здається сюжетно вивіреним детективом, де шанувальники жанру знайдуть і інтригу, і пошуки засланого «крота», і загадкових охоронців масонського храму. Але на другому рівні перед читачем відкривається складна картина протистояння в сучасній Україні таємних орденів, чия незрима діяльність тісно переплетена з великою політикою та великими грошима. А на третьому літературні гурмани зможуть посмакувати історією про Машину Проклять, у якій панує дух інтелектуальної гри в стилі Умберто Еко та Хорхе Луїса Борхеса.


Любка А . Саудаде - Чернівці: Книги-ХХІ, Мерідіан Черновіц, 2017-192с.
Обережно! Ця книга небезпечна: після прочитання хочеться одночасно вирушити в подорож Балканами, випити келих червоного вина і в зручній ложі театру слухати оперні арії. Понад шістдесят коротких історій – часом іскрометних, подекуди сумних, почасти автобіографічних, але завжди щирих – запрошують читача пережити з автором найщасливіші миті мандрів, симфонічних концертів і не завжди успішних залицянь.





Любка А. «Твій погляд, Чіо-Чіо-сан»: роман - Чернівці: Мерідіан Черновіц, 2018 - 336с. П’яний суддя на пішохідному переході збиває на смерть молоду жінку і, ясна річ, без особливих зусиль уникає покарання. Але чоловік збитої – не з тих, кого можна купити чи залякати, він краще втратить усе, та відомстить.
Психологічний трилер про сучасну Україну, де вартість людського життя вимірюється хабарами, а вбивці стоять у перших рядах на церковних службах. Але до чого тут Пучіні і здатний спопелити душі обох антагоністів погляд мадам Батерфляй? І чи справді поділ на добро і зло є в цьому романі таким однозначним? Відповіді на останнє запитання читач не знайде до самої розв’язки. А можливо, й після неї.

Процюк  С. «Травам не можна помирати» - Київ: Легенда, 2019 - 256с.
Роман Степана Процюка вийшов у рамках «Мисливої серії» видавництва «Легенда». І ця книга точно не підійде для легкого читання після робочого дня. Вона дійсно змушує замислитися. Замислитися про те, що кожна людина має свої страхи і слабкості. А психіка навіть «закам’яніло» переконаних може зламатися — і тоді люди відрікаються не лише від своїх ідей, а й від життя.

Рябчук М. «До Чаплі на уродини  та інші львівські  оповідання» - Львів: ЛА « Піраміда», 2017 – 228 с Це видання не в останню чергу зумовлене тим, що й досі належно не оцінено художнє новаторство Рябчука прозаїка, творам якого притаманні абсурдизм і парадоксальність, сюрреалістичність і вишукана іронічність, які тісно поєднуються з гарячим співчуттям, затамованою ліричністю й легкою меланхолійністю.










Кращого тренажеру , аніж книга для вдосконалення мислення ще не вигадали.


Тож обирайте на ваш розсуд та читайте!!!!!


Чекаємо на вас!!!!

Немає коментарів:

Дописати коментар