Структура бібліотеки

Сторожинецька центральна бібліотека
Адреса:

59000, Україна, Чернівецька область, м. Сторожинець, вул. Ю. Федьковича, 15
Режим роботи: щоденно з 9 до 18 год.
Вихідні дні: неділя, понеділок
Остання п’ятниця місяця - санітарний день.

Відділ обслуговування користувачів ЦРБ

      З цього відділу починається бібліотека.
      Міська публічна бібліотека м. Сторожинця до 1948 року займала 2 невеликі кімнати по вул. Леніна, 12. З 1948 року переведена у приміщення міської ради, завідувачем якої був Тарнавський Володимир Іванович, вчитель за фахом.
      Районна бібліотека на той час була у с. Міжріччя (завідувач Перевозчикова Р.Г.). У 1948 році відбулось скорочення та реорганізація бібліотек району. Райбібліотеку з с. Міжріччя переведено у сільську, а міську масову м. Сторожинця - у районну бібліотеку.
     Першим спеціалістом з вищою бібліотечною освітою (Харківський державний інститут культури, стаціонарне відділення), який очолив районну бібліотеку, був Дробот Станіслав Юрійович (1965-1974 рр.). Книгозбірня обслуговувала 3000 читачів, бібліотечний фонд нараховував 60 000 примірників, передплачувала широкий спектр періодичних видань.
     У 1995 році центральну районну бібліотеку переведено у нове приміщення. Закуплено меблі, бібліотечне обладнання за рахунок спонсорів та меценатів. З квітня 1998 року центральну районну бібліотеку включено до Єдиного державного реєстру, затверджено Статут.
За останні роки центральна районна бібліотека стала центром просвітницької та культурно-масової роботи.
      Відділ здійснює бібліотечне та бібліографічно-інформаційне обслуговування користувачів різних категорій на абонементі для дорослих, в читальному залі, кафедрі для юнацтва.
      Тут можна:
  • ознайомитись з правилами користування бібліотекою;
  • отримати найширшу інформацію про структуру, режим роботи, фонди бібліотеки та шлях розшуку документів за запитом читача;
  • знайти цінні краєзнавчі видання;
  • почитати найсвіжіші газети, журнали та підшивки за минулі роки;
  • взяти участь у презентаціях нових видань, творчих зустрічах з письменниками, поетами, митцями.

    Для того, щоб оперативно здійснити пошук друкованих видань, необхідно добре орієнтуватись в довідково-бібліографічному апараті бібліотеки. Він складається з довідково-інформаційного фонду та системи каталогів і картотек.
      До фонду довідково-інформаційних (ДІФ) видань відносяться: енциклопедії, словники, довідники, бібліографічні посібники.
       Пошуковий апарат відділу включає:
  • алфавітний каталог - всі книги незалежно від теми та жанру подаються тут за алфавітом прізвищ авторів або назви книги;
  • систематичний каталог - тут всі видання представленні за галузями знань;
  • систематична картотека статей - включає описи статей з ак¬туальних питань, які публікуються в періодичних виданнях, що передплачує бібліотека;
  • краєзнавчий каталог - включає відомості про літературу краєзнавчого характеру та картки на статті місцевого друку.

       На базі відділу працюють:
- Центр регіональної інформації “Пріоритети місцевої влади”, який забезпечує інформацією місцеві органи влади та населення, та включає довідково-аналітичні бази та банки даних про регіон;
- Центр європейської інформації “Знай про Європу більше”, який здійснює широкий доступ до інформаційних ресурсів з питань євроінтеграції, що має бібліотека, та безкоштовного доступу до електронних ресурсів світової мережі Інтернет.

     Працівники відділу займаються накопиченням, обробкою, зберіганням інформації з широкого спектру проблем євро інтеграції. Відділ формує різноманітні банки даних: проводить збір, систематизацію і популяризацію літератури з найбільш актуальних питань сучасності та минулого, проводить краєзнавчу пошукову роботу, збирає інформацію про цікаві події, факти з історії краю, видатних людей Буковини.
      Кваліфікований бібліограф відділу допоможе Вам вибрати найкоротший шлях до потрібної інформації:
- надання консультацій щодо самостійного пошуку необхідної інформації у системі ДБА бібліотеки;
- виконання фактографічних, тематичних, уточнюючих довідок, різноманітної тематики, бази даних;
- інформування про наявність у фонді бібліотеки книг та періодичних видань;
- інформаційне обслуговування підприємств, організацій та учбових закладів міста;
- видання оглядової довідки “Хроніка культурного життя району”;
     Бібліограф допоможе Вам встановити автора книги, якщо відома назва, дізнатися про літературні премії, якими відзначено письменників та їх творчість тощо.
Абонемент




  У фонді налічується приблизно 23000 примірників книг. Широко представлені твори класиків вітчизняної та світової літератури, програмова література для навчальних закладів, науково-популярна та пізнавальна література.
     Надходженню книжкових новинок значною мірою сприяла реалізація державної програми розвитку і функціонування української мови на 2004- 2010 р.р. та програми випуску друкованої продукції “Українська книга”.
     У певної частини користувачів існує попит на книги пригодницької тематики, жіночі романи, детективи, фентезі, бестселери. Ці видання складають комерційний фонд абонементу, який формується за рахунок внесків користувачів і видається за певну плату.
     Працівники абонементу впроваджують інноваційні методи та форми обслуговування користувачів, проводять соціальні розвідки, працюють з соціально-незахищеними групами населення.
    
 Принцип роботи відділу – “Кожному читачу потрібну книгу в потрібний момент”.

Читальна зала
     Традиційне місце проведення культурно-просвітницьких акцій, літературно-мистецьких вечорів, бенефісів читачів, презентацій нових книг, зустрічей з визначними діячами культури, мистецтва, “круглих столів” тощо.
     Завдяки постійно діючим виставкам “Горджусь тобою, Україно!” читачі мають змогу перебувати в курсі найважливіших подій в Україні та світі.
     Читальна зала у своїх фондах має найбільш цінну літературу та періодику з різних галузей знань: суспільних наук, історії, філософії, соціології, права, природничих та гуманітарних наук, літературу з мистецтва, економічну, технічну та сільськогосподарську, великий вибір довідкових видань. Фонд періодичних видань налічує приблизно 100 назв журналів та газет.
     Сьогодні наша бібліотека вийшла за межі традиційних форм обслуговування читачів і надає ряд послуг за певну плату:
  • “нічний абонемент”: книги, що є в обмеженій кількості, видаються додому на ніч;
  • видача комерційної літератури;
  • ксерокопіювання документів;
  • пошук інформації в Інтернеті;
  • складання бібліографічних довідок;
  • оформлення реєстраційних документів, тощо.

      Бібліотека тісно співпрацює з іншими організаціями, представниками державних установ, підприємств та навчальних закладів, осередками національно-культурних товариств, політичних партій і громадських організацій, засобами масової інформації.




Немає коментарів:

Дописати коментар