середа, 23 січня 2019 р.

«Взаємодія ОТГ з районними засобами масової інформації»

     Під такою назвою у читальному залі районної бібліотеки відбувся круглий стіл, організований громадською організацією «Буковинський центр виборчих технологій». У засіданні взяли участь голова ГО «Буковинський центр виборчих технологій» Ігор Бабюк, консультант з питань комунікацій РВ Асоціації міст України Тарас Халавка, головний редактор районної  газети «Рідний край» Ярослав Лижник, редактор районного радіомовлення Василь Гашпар, представники інформаційного порталу «Сторожинець.інфо», представники ОТГ району: заступник міського голови Сторожинецької ОТГ  Петро Брижак, начальник відділу культури, туризму та зв’язків із ЗМІ Сторожинецької ОТГ Галина Сушинська, Великокучурівської ОТГ -  завідувач бібліотеки Наталя Бевцик, Чудейської ОТГ – завідувач бібліотеки Людмила Микайло. Також на засідання круглого столу були запрошені бібліотечні працівники, які активно подають матеріали до друку у районних ЗМІ.
Як зазначив Ігор Бабюк, на нинішньому етапі реформи децентралізації керівництву об’єднаних територіальних громад дуже важливо подбати про якомога ширше висвітлення своєї роботи. Йдеться не тільки про якісне інформування громад задля формування довіри і зворотного зв’язку із жителями, залучення людей до прийняття рішень на місцевому рівні, а й про відкритість, привабливість ОТГ для інвесторів. І саме районні газети, радіо,  можуть зробити це фахово та професійно, мають добре відомий бренд і довіру читачів та слухачів. Наступний етап реформи децентралізації дасть змогу створити єдине інформаційне поле, а хто ж як не бібліотеки є найкращими ретрансляторами оперативної інформації, в чому й полягає цінність бібліотечних установ.
Учасникам круглого столу Тарас Халавка запропонував обговорити «Меморандум про співпрацю між газетою «Назва» та «Назва» міською (селищною, сільською) радою» та закликав представників районних ЗМІ взяти участь у запропонованих конкурсах Буковинського центру виборчих технологій:
-         На краще висвітлення в регіональних ЗМІ діяльності об’єднаних територіальних громад Чернівецької області
-         На креативне ведення сторінок у соціальних мережах об’єднаних територіальних громад Чернівецької області.




Під час круглого столу відбулась жвава дискусія стосовно діяльності об’єднаних територіальних громад та висвітлення розвитку територіальних громад у засобах масової інформаціїї.



середа, 16 січня 2019 р.

Що і де можна почитати про Українську революцію 1917-1921 років.

         З метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності Президентом України 22 січня 2016 року підписано Указ № 17 “Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років”, що означає всебічне вивчення цих подій, привернення широкої уваги громадськості до цієї теми.
    В бібліотеці міста організовано цикл заходів, спрямованих на виховання, формування почуття патріотизму, мета проведення яких знайомити користувачів про ключові події Української революції 1917–1921 років, політичних, громадських, військових, культурних діячів того періоду українського державотворення, активізувати пізнавальний інтерес молоді до подій революції та боротьби за державність, формувати активну громадянську позицію і почуття патріотизму
     У рамках заходів із відзначення 100-річчя першого досвіду українського державотворення у ХХ столітті, вшанування подій та видатних учасників революції, Сторожинецька центральна районна бібліотека презентує книжкову виставку – історичний хронометр «На порозі нової України».
    До експозиції увійшли наукові праці, збірки документів і матеріалів, історіографічні, довідкові видання, присвячені одному із найбільш важливих і складних періодів буття українського народу в XX столітті, а також життю і діяльності учасників цього визвольного руху.
Українська революція 1917-1921 років. Анотований бібліографічний список літератури
Матеріали у списку викладені за окремими розділами. Відкриває його стаття «100-річчя Української революції 1917-1921 років», яка складається з трьох частин:
§  I. Що таке Українська революція?
§  II. Етапи революції 1917-1921 років
§  III. Хронологія основних подій
 Бібліографічна частина складається з таких розділів:
1.      Україна в революційну добу 1917-1921 років
2.      Визначні діячі Української революції 1917 –1921 років
3.      Бій під Крутами
При підготовці бібліографічного списку літератури використано фонд Сторожинецької ЦРБ та «Методичні рекомендації до 100-річчя Української революції 1917-1921 років» Українського інституту національної пам’яті (Інтернет-ресурси).
Запропоновані видання стануть у пригоді всім, хто вивчає та цікавиться історією України, організовує тематичні, навчально-виховні заходи, спрямовані на донесення інформації про ті події, виховання патріотизму, зокрема в учнівської та студентської молоді.
Тож, усіх зацікавлених запрошуємо до відділу обслуговування читачів Сторожинецької ЦРБ на змістовний перегляд виставки історичного хронометру. Чекаємо на зустріч з вами.

четвер, 10 січня 2019 р.

До районної бібліотеки завітала коляда


   Для багатьох людей різдвяні й новорічні свята — це час, який вони проводять разом з сім’єю і друзями. В ці дні дорослі та діти беруть участь у цікавих дійствах, іграх, отримують гарні подарунки.
    Районна  бібліотека  увійшла в новий рік низкою різноманітних святкових заходів.
    В бібліотеці  пройшли бібліоколядки «Ходить світом коляда»,  проведено народознавчу мандрівку «Калейдоскоп різдвяних свят».
   Працівники бібліотеки  села Стара Жадова   підготували фольклорну підбірку «Дивосвіт різдвяних свят», в якій взяли  активну участь читачі  бібліотеки, та завітали привітати своїх колег в центральну районну бібліотеку.

   Цей веселий захід згуртував у читальному залі  всіх присутніх.