середа, 27 червня 2018 р.


День Молоді.
       
Щорічно, підтримавши ініціативу молодіжних об’єднань і організацій, в останню неділю червня Україна відзначає День молоді. В Україні День молоді встановлений Указом Президента України № 323/94 від 22 червня 1994 року, Указом Президента від 27 червня 2008 року № 599 «Про День молодіжних та дитячих громадських організацій» та Указом № 600/2011 "Про внесення зміни до Указу Президента України від 27 червня 2008 року № 599" і відзначається щорічно в останню неділю червня, також відомий під назвою «День молоді».      Бібліотеки теж не лишаються осторонь молодіжних справ. Бібліотекарі проводять флешмоби, краєзнавчі квести, марафони, різноманітні вікторини, конкурси, головоломки, презентують власні мультимедійні ресурси, які пропагують книги та читання.     Адже літо - чудова пора для читання. Ось і наша юнацька кафедра підготувала виставку- огляд сучасної української книги, які отримала бібліотека Для любителів інтелектуального відпочинку працювала читальна зала під відкритим небом.
      В парку ім. Ю. Федьковича мала успіх  виставка нових книг «Вам, молодим, завзятим, сильним розповідає книга», на які сьогодні є попит, а саме: «Залишенець» В. Шкляра, Ірена Карпа «Супермаркет самотності», Любко Дереш «Намір», Ден Браун «Код да Вінчі», «Янголи і демони», Настя Мельниченко «Я не боюсь сказати», Ірен Роздобутько «Арсен», твори Кузьми Скрябіна та інші .  Були представлені різнопланові книжкові  видання на будь-який смак.
      Бібліотекарі представляли рекламу бібліотечних послуг та найцікавіших нових книг, заохочували до читання всіх перехожих. Тут усі бажаючи змогли записатись до бібліотеки . Бібліотекарі залишили для відвідувачів візитки з адресою та телефонами бібліотеки.




     Акція вдалася і мала успіх, бібліотекарі ще довго не могли залишити парк через великий інтерес до книг та періодичних видань, які з задоволенням читали та переглядали на свіжому повітрі.
     
 Шановні користувачі, працюйте над собою, підвищуйте свій інтелектуальний рівень, йдіть по життю із посмішкою. Хай доля Вам усміхається!!!  Пропонуємо вам завітати до бібліотеки за цікавою книжкою, безкоштовним Інтернетом, вільним WI-FI та справжньою прохолодою.

субота, 9 червня 2018 р.

В рамках проекту Сторожинецької центральної районної бібліотеки «Молодь Сторожинеччини за здоровий спосіб життя» 7 червня у читальному залі районної бібліотеки відбувся тренінг на тему «Що потрібно знати про ВІЛ/СНІД», який було підготовлено  спільно з практикуючим психологом - викладачем лісового коледжу Пансиком М.М.   
Головною метою проведення тренінгу є формування у підлітків необхідних  знань про  існуючу проблему  сучасності - ВІЛ/СНІД і особисту відповідальність за свою поведінку та здоров’я.
Учасниками тренінгу стали учні 10 класу Сторожинецької районної гімназії (класний керівник  Бажура В.І.) 
СНІД – одна з найважливіших і трагічних проблем людства, яка виникла  наприкінці ХХ сторіччя. Суть цієї проблеми не лише в тому, що в наш час мільйони людей інфіковані на СНІД – це значна економічна проблема, оскільки утримання та лікування хворих, розробка та виробництво діагностичних та лікарських засобів вже зараз коштують мільярди, але і в тому, що до цього часу немає радикального методу лікування та профілактики цієї інфекції яка викликає смерть хворих на синдром набутого імунодефіциту.
У ході тренінгу учні познайомилися з історією боротьби зі СНІДом, дізналися про невідомі їм подробиці захворювання та результати боротьби ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД, про шляхи зараження цією жахливою інфекцією, познайомилися їз сумною статистикою хворих на СНІД у Чернівецькій області, в Україні та всьому світі.  
За допомогою тренінгових вправ досвідчений психолог використав унікальні методи знайомства та співпраці з  учасниками тренінгу для того, щоб краще налаштувати їх до обговорення маловідомої  для  них проблеми  у невимушеній  обстановці. Таким чином Максиму Михайловичу вдалося переконати школярів у необхідності раннього пізнання проблеми, що дозволить правильно усвідомити небезпеку хвороби і особисту відповідальність кожної людини за своє здоров'я.
Відповідаючи на запитання «З чим ти йдеш з тренінгу та що залишаєш тут?», кожен з учасників  відмітив наступне:
- поповнив свої знання на тему СНІДу;
- отримав відповіді на запитання, які, можливо, не наважувався обговорювати навіть із однолітками, друзями чи рідними;
- з користю провів час у приємній дружній атмосфері. Наприкінці тренінгу бібліотекарі підготували і запропонували для перегляду відеосюжети про ВІЛ та СНІД. Тренінг виявився напрочуд вдалим та корисним для молодих користувачів бібліотеки, адже ми намагалися привернути увагу молоді до проблеми СНІДу, виховати уважне ставлення до себе, до свого здоров’я та сформувати стійку позицію про необхідність дотримуватись здорового  способу життя, оскільки здоров’я — це найцінніший дар. Результатом тренінгу є соціальний плакат із постами, написаними учнями власноруч під час тренінгу, який виготовили працівники ІТ-сектору районної бібліотеки.

пʼятниця, 8 червня 2018 р.

7 червня районна бібліотека взяла участь в Інтернет-конференції товариства «Просвіта»





Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка є однією з найстаріших громадських організацій, яка відіграла вирішальну роль у збереженні української нації, протидіяла процесам денаціоналізації України, виступала за збереження її культури, мови та історії. «Просвіта»— це більше, ніж громадська організація. Це спосіб життя і мислення кожного свідомого українця.
Цьогоріч виповнюється 150 років від часу заснування Товариства “Просвіта” у Львові. З цієї нагоди працівники центральної  районної бібліотеки взяли участь у  інтернет-конференції обласного осередку товариства «Просвіта». До участі у конференції долучились районні осередки товариства та районні бібліотеки. Роботу інтернет-конференції розпочав голова Чернівецького об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, заслужений діяч мистецтв України Савчук О.В.
Представники районних осередків та бібліотечні працівники розповіли про організовані і проведені просвітницькі акції, конкурси, заходи, які відбувалися і які ще будуть відбуватися з нагоди 150-річчя створення товариства «Просвіта».

вівторок, 5 червня 2018 р.

Презентація видання «Сторожинецька міська об’єднана територіальна громада» відбулася у районній бібліотеці


       У рамках святкування дня міста працівниками центральної районної бібліотеки у читальному залі було презентовано видання серії «Моя Сторожинеччина» «Сторожинецька міська об’єднана територіальна громада», яке щойно вийшло з друку у Сторожинецькій районній друкарні.
       На презентацію завітали активні читачі районної бібліотеки, працівники бібліотек та клубні працівники Сторожинецької громади. З привітаннями з нагоди святкування дня міста та у зв’язку з появою нової книги про Сторожинець присутніх привітав начальник відділу культури Сторожинецької ОТГ А.Гаврилюк.
       «Нове видання серії «Моя Сторожинеччина» - «Сторожинецька міська об’єднана територіальна громада» є свого роду історико-краєзнавчий путівник по Сторожинецькій міській ОТГ, - наголосила директор Сторожинецької районної ЦБС Іванна Лугина, представляючи видання. - Воно проводить читача географічними та історичними стежками Сторожинеччини, знайомить читача з представниками влади міської ОТГ, розповідає про розвиток виробництва громади, освітні заклади, культуру і спорт. Читач, який відкриє цей путівник знайде тут матеріал про кожен населений пункт громади, склад старостату та місця відпочинку».
       Активні читачі районної бібліотеки одразу проявили зацікавленість до цього видання та, ознайомившись з ним, висловлювали свою думку з цього приводу. Це – Ігор Мисько, Самійло Слюсарчук, Олександр Макарчук, Галина Гаврилюк, Георгіна Шастал, Георгіна Слюсарчук, Марія Якимович. Бібліотекарі громади високо оцінили якість і формат нового видання краєзнавчого характеру і сподіваються, що путівник появиться у кожній бібліотеці громади, адже саме бібліотеки є тим джерелом інформації, яке сьогодні є безкоштовним і доступним для кожного члена громади.