четвер, 22 березня 2018 р.

Сторожинецька районна бібліотека взяла участь у Першому Буковинському поетичному марафоні «Дотик словом»

 
Перший Буковинський поетичний марафон «Дотик словом» відбувся 21 березня в обласній універсальній науковій бібліотеці імені М. Івасюка. Основна мета марафону – привернути увагу до мистецтва поетичного слова, познайомити з відомими поетами та їх творчістю, підвищити інтерес  до поезії,  відкрити нові імена сучасної літератури. У поетичному марафоні  прийняли участь буковинські поети  та поети-початківці, національно-культурологічні товариства, заклади культури та освіти, літературні клуби та студії, учасники конкурсів читців, учні, студенти, шанувальники поетичного слова.
  Наша бібліотека також приєдналася до поетичного марафону – відбулося засідання літературно-мистецької вітальні «Літературний вернісаж», яке було присвячене святкуванню Всесвітнього дня поезії, на якому усі бажаючі доторкнулися до прекрасного світу поезії. Бібліотекарі підготували книжкову виставку, на якій були представлені кращі зразки світової поетичної думки, твори українських поетів, які є відображенням різних етапів розвою сучасної поезії в Україні, вірші молодих поетів, які претендують на те, щоб лишитися в історії наступних поколінь. Особливу увагу привернули  збірки буковинських поетів, які вміщують поетичну розповідь про наймальовничу, найспівучу Буковину, де як і у кожному краї живе щастя і горе, любов і ненависть, добро і зло з чого складається людське буття.
 По закінченню відбувся скап-зв’язок з учасниками марафону в обласній книгозбірні, та Заставнівській ЦБС. Для всіх присутніх читала вірш Дмитра Павличка «Два кольори» активна читачка нашої бібліотеки, учениця школи-інтернату Приймак Анна.
У виконанні  постійної  учасниці районного фестивалю для людей з обмеженими можливостями «Крила надій» Оксани Мелещук прозвучав вірш Василя Симоненка «Ти знаєш, що ти людина».
Літературно-мистецька скарбниця Сторожинеччини повна яскравих зблисків талановитих особистостей, одним з них, безперечно, є Ігор Михайлович Мисько, Сторожинецький поет, бард, філософ, активний учасник  літератуно-мистецьких акцій бібліотеки, актор Сторожинецького народного театру, учасник  районних та обласних концертів, всеукраїнських конкурсів та фестивалів. Ігор Михайлович поділився власними поезіями  з присутніми, в яких  висловив свої почуття і емоції.
Учасники марафону висловити щирі слова вдячності Ігорю Михайловичу за багатий внесок у духовну скарбницю нашого краю і побажали успіху всім присутнім шанувальникам поезії, організаторам фестивалю, за змогу ще раз доторкнутись до поетичного слова.
Зав. відділом обслуговування Сторожинецької ЦРБ Кухарєва Н. М.





вівторок, 13 березня 2018 р.

Шевченківські читання біля пам'ятника Т.Г.Шевченку


        7 та 9 березня, біля пам’ятника Тарасу Шевченка відбувся захід, присвячений Шевченківським дням в Україні, в яких районна бібліотека завжди бере активну участь. Піднесено і врочисто звучали твори Тараса Шевченка у виконанні учнів, студентів та всіх бажаючих. Виразно і з любов’ю вони декламували вірші Великого Кобзаря, культурна спадщина якого - це невід’ємна частина нашої нації і держави.  Схвильовано звучало Тарасове Слово у виконанні талановитих дітей.


       І неймовірним чином вчувалася сакральна присутність самого Кобзаря, неначе подяка нащадкам за світлу пам’ять у день Його народження.
        З захопленням та зацікавленням слухали присутні читців. Бурхливими оплесками нагородили учасників заходу присутні. Представники влади, державних установ поклали квіти до пам’ятника.
        Співробітники бібліотеки, презентували короткі біографічні оповіді, цікаві факти з життя Тараса Шевченка, підготували виставку «Тарасової душі криниця», яку всі бажаючі можуть переглянути, завітавши до читального залу бібліотеки, а книги, представлені на ній, згодом взяти на абонементі бібліотеки.
        Золотими літерами в історію України увійшло ім’я Великого Кобзаря – Тараса Шевченка. Тож усі присутні в цей день мали можливість ще глибше пізнати шевченкову літературну спадщину, філософські думки, осягнути значимість Великого Кобзаря для сьогодення:

Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття,
І голос твій нам душі окриля,
Встає в новій красі, забувши лихоліття,
Твоя, Тарасе, звільнена земля.
У росяні вінки заплетені суцвіття
До ніг тобі, титане, кладемо.
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття
Тебе своїм сучасником звемо.
(В.Симоненко)