пʼятниця, 23 червня 2017 р.

Бліц-інтерв’ю та вуличні опитування серед жителів міста «Яка бібліотека потрібна громаді?»


     Для  вивчення  громадської думки  про бібліотеки та  бібліотечні  послуги працівниками  бібліотеки, були  проведені бліц-інтерв’ю та вуличні опитування  серед жителів  міста «Яка  бібліотека потрібна громаді?».
    Ця акція дасть можливість врахувати пропозиції та побажання  містян для  удосконалення роботу бібліотеки , сервісу бібліотечних послуг.
      На запитання «Чи потрібна бібліотека громаді?» - ствердно відповіли більшість опитаних. Один юнак відповіді «Ні» - аргументуючи свою відповідь тим, що всю потрібно інформацію отримує з Інтернету.
     Були опитані різні категорії містян: молодь,  люди середнього та поважного віку.
      Для мене бібліотека –це…   звучали дуже цікаві відповіді, зокрема: Бібліотека – це аптека для душі, це затишок ,скарбниця для прихильників читання, дозвілля, приємне спілкування, інформаційний заклад, культурний центр, Інтернет, сучасна література та періодика, місце спілкування. Як  бачимо для більшості опитаних бібліотека - це насамперед осередок культури та інформації, можливість для  спілкування, відпочинку, де цінується затишок.
     Жителі  міста усвідомлюють необхідність бібліотеки, заявляють ,що бібліотека потрібна і потрібне живе спілкування  з книгою.
       Були висловлені побажання щодо рекламної діяльності бібліотечних послуг їх модернізації.
      Отже, як бачимо, виникла необхідність перегляду пріоритетів визначення  нової соціокультурної  орієнтації бібліотечної діяльності, яка  полягає у активній взаємодії бібліотеки з громадою.
      
Переглянути відео:








середа, 21 червня 2017 р.

Літо з книгою у сквері

     Читання є одним з видів літнього відпочинку. І щоб змінити  у  свідомості  містян стереотипне сприйняття бібліотеки  була  організована програма  літніх читань «Літо з книгою у  сквері».
    В рамках цієї програми в місцях відпочинку  була презентована  література різної тематики.
Зокрема відбулася презентація історичної літератури «Героїчна  Україна : від минулого до сьогодення».

     Увагу  молодих містян привернули твори про події на сході  України:
«Війна очима ТСН», Вдовиченко  Галина «Маріупольський  щоденник», Положій Євген  «Іловайськ», Андрій  Цаплієнко «Книга  змін».
     Історичні  твори Романа  Іваничука,  Валентина Чемериса, Василя  Шкляра  цікавили  людей більш поважного віку.
Також фахівцями бібліотеки  була  представлена  для  ознайомлення сучасна  українська  книга «Дивосвіт скарбів книжкових».

     Твори Ірен Роздобудько, Андрія Кокотюхи, Любко Дереша, Світлани Талан, Ірини Карпи не залишила байдужими присутніх.
     В бліц-інтерв’ю та вуличних опитуваннях «Яка бібліотека потрібна  громаді?»  було почуто багато різних думок та головне, що бібліотека потрібна і потрібне  живе спілкування з книгою.