субота, 23 грудня 2017 р.

Тренінг з фінансової грамотності



20 грудня в читальному залі  Сторожинецької районної  бібліотеки, відбувся тренінг на тему «Особисті фінанси та відповідальне використання фінансових послуг»  в рамках Проекту  «Відповідальне  фінансування» що реалізовується Savings Banks Foundation for International Cooperation (SBFIC).
В країнах  кавказського проекту – ( Арменія,  Азербайджан, Грузія і Україна ) довіра банкам і фінансовому сектору дуже мала, фінансовий сектор знаходиться в  перехідному періоді..
Тому метою проекту є просування відповідального фінансування. Це відноситься до справедливого балансу інтересів між фінансовими установами зі своїми клієнтами та діловими партнерами, з одного боку, та їх акціонерами та кредиторами - з іншого.
Відповідальне фінансування в проекті включає в себе компоненти фінансового освіти, захисту споживачів та створення відповідального спектру фінансових послуг. Основна мета полягає в тому, щоб інформувати партнерів про відповідальні  фінанси, розробляти стратегії та навчальні матеріали для конкретних країн та навчальні матеріали для фінансової  освіти, забезпечити навчання, збільшити пропозицію фінансових послуг, особливо в сільських районах, та  розвивати кредитні лінії (включаючи запобігання надмірної заборгованості), підвищити ефективність робочих процесів у фінансових установах та тим самим покращити якість консультацій з клієнтами. Після місії з встановлення фактів проект в Україні був успішно запущений
В реалізації тренінгу приймають участь Чернівецький  благодійний фонд «Суспільні ресурси та ініціативи», Чернівецька обласна універсальна  наукова бібліотека ім.. М. Івасюка, Відкритий університет для дорослих.
 На тренінг були запрошені працівники бюджетної сфери.  Перед присутніми виступив кандидат економічних наук, доцент кафедри економічної теорії менеджменту та адміністрування ЧНУ ім.. Ю. Федьковича  Сторощук  Богдан Дмитрович. В ході тренінгу присутні мали змогу дізнатися:
-         Як ефективно управляти особистими фінансами;
-         Про роль заощаджень в житті людини та різні способи накопичення грошей;
-         Різновиди кредитів та з чого складається їх вартість;
-         Особливості різних видів банківських продуктів.



Зав. відділом ЦРБ Кухарєва Н.М.

пʼятниця, 8 грудня 2017 р.

Урок історичної правди до Дня Гідності і свободи у бібліотеці


21 листопада Україна відзначає річницю Революції Гідності.
Честь, патріотизм, героїзм - це вже не порожні слова, а слова, наповнені глибоким і реальним змістом. Але вони залишають у наших думах гіркий присмак скорботи і суму за Героями небесної Сотні, молодими хлопцями та чоловіками, що загинули і продовжують гинути на Сході нашої України. Схилимо ж свої голови перед їх пам'яттю та присягнемось, що ніколи не забудемо і ніколи не зрадимо їх.
З нагоди відзначення цієї події працівниками бібліотеки був проведений урок історичної правди "Хоробрі серця" для учнівської і студентської молоді. Присутні з цікавістю ознайомились з літературою, яка була представлена на книжковій виставці "Янголи небесної чоти". Особливу увагу привернули видання: "Небесна сотня" Рудневич М., "Я з Небесної Сотні" , "Янголи небесної чоти" Дацюк Г., "Янголли Букового краю" Боярчук-Брянська Н. та інші. Герої цих книг звичайні люди з різних куточків нашої держави. якби не майдан, вони б ніколи не зустрілися б. Це він об'єднав їх, зробив побратимами та "воїнами світла". Тому пам'ять про величезну самопожертву героїв Небесної Сотні назавжди залишаються в наших серцях.

пʼятниця, 1 грудня 2017 р.

Зустріч з поетом і журналістом Самійлом Миколайовичем Слюсарчуком, який нещодавно святкував свій поважний 80-річний ювілей., у районній бібліотеці

Днями в Літературно-мистецькій вітальні, що діє при районній бібліотеці, відбулася зустріч з поетом і журналістом Самійлом Миколайовичем Слюсарчуком, який нещодавно святкував свій поважний 80-річний ювілей.
Буковинська земля славиться своєю живописною природою: горами, полонинами, лісами. Вони зачаровують кожного, хто їх побачить. І нема нічого дивного, що краса ця перенесена у віші, пісні. Багато імен закарбувала поезія нашого краю. І серед них ім’я Самійла Слюсарчука, відомого на сторожинеччині поета та журналіста, автора шістнадцяти ліричних та сатиричних збірок. В юнацькі роки поетичні рядки Самійла Слюсарчука друкувались на сторінках журналів «Вітчизна», «Прапор», університетської багатотиражки. Його нариси друкували обласні газети «Буковина», «Молодий буковинець», районна газета «Рідний край».
Кожній творчій людині властиве вміння бачити світ по-своєму, особливо, творчо. Таким вмінням володіє і Самійло Миколайович Слюсарчук,
У віршах - глибокий зміст та світобачення збагаченої життєвим досвідом людини, яка на схилі літ аналізує своє життя, виокремлюючи в ньому те сокровенне, у чому знаходиться сенс буття…
В тісному колі зібрались однодумці, колеги по перу, друзі, родина: дружина Георгіна Костянтинівна – його муза; діти, внуки та правнуки, шанувальники творчості – небайдужі до поетичного слова.
Самійло Миколайович розповів про секрети поетичної творчості, поділився з присутніми спогадами про власне дитинство, юнацькі роки, про роботу на радіо і планами на майбутнє.


Щирий, простий у спілкуванні, жартівливий і водночас серйозний – він постійно у центрі подій, що відбуваються навколо нас. Працював на радіомовленні – редактором Сторожинецького районного радіомовлення.
38 років поспіль ми чули із своїх гучномовців «Говорить Сторожинець. Доброго дня вам, шановні краяни!» - з добрим віншувальним словом звернувся колега по мікрофону Гашпар Василь Юрійович.


До вітального слова був запрошений присутній на заході Гринчук Сергій Васильйович – керівник апарату РДА.
Омелян Столяр, однокласник Самійла Миколайовича, зачитав вірш присвяту з нагоди 80 річного ювілею, а поет і піснярІгор Мисько виконав пісню на слова Самійла Миколайовича «Обнімімося друзі».


Свою повагу виразив голова ветеранської організації Іваніков Анатолій Іванович.


В заході також брали участь наймолодші читачі, учні ліцею (керівник Герасимюк Р. А.), які читали вірші та гуморески поета.


На поетичному святі звучали теплі і щирі слова і побажання, дотепні гуморески, спогади з життя і журналістського минулого. На честь ювіляра пролунало «Многая літа!» 


Щиро здоровимо його з ювілеєм, зичимо великого щастя і ще довгих-довгих літ!.



На завершення зустрічі всі присутні мали змогу переглянути відеопідкаст «З пером і мікрофоном» по творчості Самійла миколайовича, який підготувала районна бібліотека з нагоди 80-річного ювілею поета.
https://www.youtube.com/watch?v=1-e-W3GMK04&feature=youtu.be
Завідуюча відділом Сторожинецької ЦРБ Кухарєва Н. М.


неділя, 22 жовтня 2017 р.

У Сторожинецькій районній бібліотеці відбулася Всеукраїнська презентація «ЗАХОВАНА ПРАВДА ПРО УКРАЇНСЬКЕ СЕЛО і УКРАЇНСЬКУ ДІАСПОРУ» Миколи Тимошика


Ії відкрив професор, журналіст, письменник, колишній кореспондент і зав. відділом «Радянської Буковини», колишній редактор «Молодого буковинця» Микола Тимошик.
З привітальним словом до присутніх звернувся заступник голови РДА Гуцуляк Василь Степанович.

Новинка київського видавництва «Ярослав Вал» вже стала сенсацією на українському книговидавничому ринку: за рейтинговим голосування експертів «Книга року» «Село» Миколи Тимошика увійшло до списку лідерів у номінації «Минувшина».
Автор — досвідчений у своїх творчих пошуках. За його спиною роки й роки творчого життя. Монографії, посібники, збірники, укладені ним, велика кількість статей. Тому видання про село продумане структурно. Із тексту книги видно, що поза авторським текстом залишається ще величезна кількість архівних документів. Вони цікаві, вони важливі, вони потрібні сьогоднішньому читачеві.
«Село» побудоване винятково на закритих досі для загального доступу архівних матеріалах сіл і містечок лісостепової частини Чернігівщини.
У першому томі - «Зійти з безпам’ятства», - подано широку панораму життя хліборобів та сільської інтелігенції від козацьких часів до жовтневого перевороту 1917 року.
У другому, що хронологічно охоплює період від 1917 до початку 70-х років ХХ століття і має назву «Трудний шлях відмосковлення», переосмислюється низка сфальшованих сторінок спочатку збільшовиченого, а згодом околгоспленого українського села.
За масштабами охоплення матеріалу, продуманою структурою розділів, лаконічністю і завершеністю сюжетів, цінним фактологічним матеріалом, широкою джерельною базою, умілим поєднанням хронологічного викладу подій і явищ із їх сюжетним розвитком, доступністю викладу, барвистою мовою це видання на сільську тематику не має досі собі рівних. Двотомник є сумлінним оригінальним текстом, а з іншого боку він — хороший навчальний посібник історичного краєзнавства, а ще — чудовий матеріал для складання місцевої енциклопедії.
Особливе емоційне і пізнавальне враження від такої зустрічі залишилось ще й тому, що розповідь професора Миколи Тимошика супроводжувалася показом рідкісних документів та інших матеріалів за допомогою мультимедійної системи.



 Двотомну працю М. Тимошика варто розглядати не лише з позицій новизни тих документів, що оприлюднив автор, тих роздумів, з якими він поділився. Документи й роздуми автора відходять на другий план, а на перший виступають паралелі, асоціації, викликані документами й роздумами. І праця стає предметом розмірковування уже читача над тим, наскільки правдиво йому втовкмачували про дожовтневе українське село, наскільки правильний шлях до незалежності обрала нинішня влада України, чи є в неї перспективи у розбудові незалежної держави?
Також у рамках заходу було презентовано двотомник професора Миколи Тимошика про життя й діяльність Івана Огієнка (митрополита Іларіона) – «Його бій за державність» та «Запізніле вороття».
Із книг цього автора перед читачем постають і дивовижні легенди, і новітні факти, і документальні свідчення, добуті із архівів, і чіткі аргументовані висновки щодо тих чи тих ще й досі спірних проблем.

Завідуюча відділом обслуговування Кухарєва Н. М.



вівторок, 17 жовтня 2017 р.

Урок мужності «Знову присягаємо ім’ям матері своєї – України»

З метою організації патріотичного виховання учнівської молоді в Сторожинецькій районній бібліотеці до Дня захисника України був організований урок мужності «Знову присягаємо ім’ям матері своєї – України» із старшокласниками ліцею.
Метою патріотичного виховання є становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати та забезпечувати її національну безпеку, знати свої права і обов’язки, цивілізовано відстоювати їх, сприяти єднанню українського народу, громадянському миру і злагоді в суспільстві.
На захід був запрошений замісник військового комісару районну майор Іларіонов Максим Анатолійович, який ознайомив учнів із специфікою військової служби, підготовкою до виконання обов'язків солдата, про особливості служби в Збройних Силах України, які необхідно виховувати в собі якості, необхідні майбутньому воїнові.
Крім того, Максим Анатолійович наголосив на значущість й повагу до військової служби, бажання у молоді здобувати військові професії, психологічну і фізичну готовність проходити військову службу.
Напружена політична і воєнна ситуація вУкраїні не обійшла стороною і наше місто, жителі якого несуть службу в зоні антитерористичної операції. В бібліотеку на зустріч з учнями завітали учасники АТО Павлишин Дмитро Ярославович та Ходан Юрій Васильович, які розповіли про свою службу у зоні проведення АТО, свої обов'язки, що значить на війні братерство і дружба, розповіли про побратимів-Героїв,які віддали життя заради їхнього майбутнього, дізналися більше про події на сході України.
. Емоційна і відкрита розповідь не залишила байдужим жодного учня. Молодь висловила вдячність людям, які самовіддано захищають нашу рідну Україну. Гості відповіли на питання учнів.
Хвилиною мовчання вшанували пам'ять про загиблих героїв – земляків.
Присутні мали змогу спільно переглянути героїко-патріотичні фільми «Армія з народом!», та «Хроніка війни. Останні події в зоні АТО».
Бібліотекарі презентували відеопідкаст «Стань на захист України!» про нові книги, що висвітлюють події на Сході країни, про українських воїнів - учасників антитерористичної операції, волонтерів та громадян, які зробили значний внесок у зміцнення обороноздатності України.
Література даної тематики спрямована на формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності і любові до Батьківщини, постійної готовності до виконання свого обов’язку із захисту національних інтересів.
Завідуюча відділом обслуговування Сторожинецької ЦРБ Кухарєва Н.М.







пʼятниця, 13 жовтня 2017 р.

Мандрівний кінофестиваль DocuDays UA на Сторожинеччині
















XIV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA в Сторожинці.

Дати проведення: 24 – 31 березня 2017 року (Київ), жовтень – грудень 2017 року (регіони України)

Організатори: Українська Гельсінська спілка з прав людини, Громадська організація «Південь», Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров'я» та ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв».

Метою та місією Docudays UA є популяризація та розвиток документального кіно задля підвищення рівня дотримання прав людини в Україні, сприяння розвитку критичного мислення, формуванню активної громадянської позиції та ставленню до людської гідності як до найвищої цінності.

Уперше фестиваль під назвою «Дні кіно про права людини» відбувся 2003 року. Тоді програма включала документальні та ігрові фільми. Більшість із них були українськими прем'єрами. Організатори від початку вирішили, що покази відбуватимуться не лише в столиці, а й у регіонах України. Другий фестиваль відбувся 2005-го й мав додаткову назву «Український контекст». Цього разу програма складалася здебільшого з неігрових фільмів. Після показів у Будинку кіно в Києві фестиваль вирушив у подорож областями України. Так виник Мандрівний фестиваль «Дні кіно про права людини».

Буковина стала однією з 22 двох областей України, що цього року долучились до показів XIV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Загалом вони охоплять близько 200 міст та містечок. Фестиваль неполітичний та некомерційний.

Одним з майданчиків для показів і обговорень фільмів стала і наша районна бібліотека.

Майке фон дер Лінден (1985) та Мар’є Губе (1977) живуть в Амстердамі, мають багатий досвід програмних координаторів для місцевих та державних телестудій. Стрічка «Альфредо» – їхній дебют у документальному кіно.
13-річний Альфредо Лоренцо має мрію: він хоче стати найсильнішим чарівником у світі. Це не така собі забаганка, адже уся його родина працює у сфері розваг. Він все життя показує фокуси і має давній артистичний рід. Тому уся родина допомагає йому втілити мрію. Аби досягти мети, він проходить довгий шлях тренувань, виступів та конкурсів фокусників. Саме життя Альфредо схоже на велике шоу, але чого це вартує – визначити своє майбутнє у такому юному віці? Як Альфредо справляється з тиском, напругою тренувань і життям у світлі софітів?

Ці та інші питання стали основою дискусії між учнями Сторожинецької ЗОШ №1 (керівник Горланова Світлана Іванівна), та координатором Міжнародного фестивалю Дмитром Міцевичем., який в черговий раз завітав до нашої бібліотеки.
Паралельно із кінопоказами в бібліотеці триває правозахисна програма фестивалю, на яку Дмитро запрошує активістів, громадських діячів, журналістів та всіх охочих до дискусій, презентацій, тренінгів та перегляду кінострічок.
Головна тема цьогорічного фестивалю має назву «Чотири градуси» та присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Присутні мали змогу ознайомитись з прогнозами екологів: до кінця сторіччя саме на стільки підніметься середня температура на Землі, що спровокує природні катаклізми на планеті.
Фестиваль пропонує відвідувачам стати каталізатором змін і подивитися на питання захисту довкілля з різних точок зору – не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії, екоакції.

Завідуюча відділом Сторожинецької ЦРБ Кухарєва Н. М.







четвер, 3 серпня 2017 р.

Дорогами долі Марії Єремійчук: вечір пам'яті з нагоди річниці смерті письменниці у Сторожинецькій райбібліотеці

     
 
Літературно-мистецька скарбниця Сторожинеччини повна яскравих зблисків талановитих особистостей. Однією з них є Марія Савівна Єремійчук. 3 серпня 2017 року талановитій буковинській письменниці мало б виповнитися 76 років, а 12 вересня цього ж року всі рідні, близькі, колеги та поціновувачі її таланту будуть відзначати перші роковини смерті нашої землячки.
      Марію Савівну часто запрошували на зустрічі у бібліотеки району для живого спілкування. Її книги поповнили фонди бібліотек району, області. 
     Життя письменниці в якійсь мірі є частиною історії повоєнного покоління.
Її дитинство, юність пройшли на мальовничих старобросківецьких горбах, сповнених багатьма цікавими життєвими подіями.
     Далі було навчання в медичному училищі, по закінченні якого повернулася в рідне село і 35 років незмінно трудилася на нелегкій ниві сільського фельдшера-акушера.
     Та, крім життєвої школи, була ще й літературно-мистецька, в якій формувався талант Марії Савівни, як майстра слова. Вона по-справжньому взялася до літературної творчості у зрілому віці.
    Її поезія, проза стали відомі багатьом читачам, вони позначені яскравою майстерністю, оригінальністю, що притаманні авторці. Із-під пера письменниці вийшло 6 збірок.
     Марія Савівна за професією була медиком, за покликанням душі - поет. Саме такі відчуття, як любов, доброта, щирість, вміння прощати полоняли душу поетеси. Вона мала талант правдиво розповісти про людину трудівника, доводячи красу справедливого життя людей.
     Під час зустрічі всі запрошені мали змогу познайомитись з співавтором письменниці останньої книги “Дорогами долі” Крушніцьким Валерієм Михайловичем, який розповів про співпрацю над збіркою з Марією Савівною, про їхню дружбу, згадавши про цю чудову людину тільки найхороше. Також до слова був запрошений присутній на заході голова Сторожинецької міської ради Сторожинецької ОТГ Карлійчук Микола Миколайович, який грамотою відзначив діяльність Валерія Михайловича на благо громади та розповів про плідну співпрацю бібліотек, громади та місцевої влади. 
     Представник сторожинецької письменницької когорти Омелян Столяр, який особисто був знайомий з Марією Савівною та високо цінував її людські і літературні якості, зачитав вірш-присвяту письменниці.
      Також свою повагу виразив голова громадської організації  розвитку творчості осіб з інвалідністю "Промінь надії" Павло Калинюк та зачитав свої авторські вірші із збірки "Вони не повернуться вже ніколи", присвячену героям АТО.
    Директор бібліотеки Лугина Іванна Григорівна розповіла про тісну дружбу Марії Савівни з бібліотеками району, а працівники районної бібліотеки Бевцик Людмила, Курінна Людмила, Сандуляк Тетяна та Горвасюк Наталя декламували вірші із збірок талановитої письменниці, під час яких присутні не могли стримувати сліз, адже в поезіях Марії Савівни кожен зміг пережити все те написане, що так близьке було їм самим.
     На завершення всі присутні переглянули відео-презентацію "Дорогами долі Марії Єремійчук", яка містила фото та відео з життя письменниці, її участі у заходах бібліотек Сторожинеччини.  














вівторок, 11 липня 2017 р.

Нові книги-словники до уваги сторожинчан

Шановні читачі!  
Запрошуємо Вас ознайомитись
з новими книгами-словниками
 «…повний словник будь-якої мови – це ідеал, до якого можна лише прагнути і якого ніколи не можна досягти, бо кожен день і кожна година приносять людям нові поняття і нові для тих понять слова».                    

Максим  Рильський


1. Таланов О.Польсько-український, українсько-польський словник-Київ:Видавництво «Арій»,2014-544с.
Словник призначений для всіх, хто вивчає польську мову, виконує польсько-українські та українсько-польські переклади. Він розрахований на широке коло читачів. Словником можуть користуватися школярі, студенти та всі, хто у своїй роботі має справу з перекладами. Поряд із загальновживаними словами літературної та розмовної мови це видання також містить терміни, що найчастіше вживаються в різних галузях науки і техніки.

2. Таланов О. Українсько-англійський розмовник.-Київ:Арій,2015-224с.
Українсько-англійський розмовник призначений передусім для громадян України та українців інших країн, що виїжджають за кордон, зокрема до англомовних країн, а також для школярів, студентів і всіх, хто вивчає англійську мову. Розмовник включає найуживаніші слова та словосполучення, а також корисну для туристів інформацію країнознавчого характеру.

3. Таланов О .Українсько-болгарський розмовник -Київ:Арій,2015-224с
Українсько-болгарський розмовник зацікавить передусім громадян України та українців інших країн, які виїжджають до Болгарії, а також школярів, студентів і всіх, хто вивчає болгарську мову. Розмовник містить найуживаніші слова та словосполучення, а також корисну для туристів інформацію країнознавчого характеру

4. Таланов О. Русско--чешский разговорник.-Киев:Арий,2015-240с.
Книга будет полезной для русскоговорящих граждан Украины и других стран, которые собираются посетить Чешскую Республику. Она обязательно заинтересует студентов, школьников и всех, кто самостоятельно изучает чешский язык.

5. Таланов О . Українсько-німецький розмовник -Київ:Арій,2015-224с
Українсько-німецький розмовник призначений передусім для громадян України та українців інших країн, що виїжджають за кордон, зокрема до німецькомовних країн, а також для школярів, студентів і всіх, хто вивчає німецьку мову. Розмовник включає найуживаніші слова та словосполучення, а також корисну для туристів інформацію країнознавчого характеру.

6. Таланов О . Українсько-італійський розмовник -Київ:Арій,2015-224с
Українсько-італійський розмовникпризначений передусім для громадян України та українців інших країн, що виїжджають до Італії, а також для школярів, студентів і всіх, хто вивчає італійську мову. Розмовник включає найуживаніші слова та словосполучення, а також корисну для туристів інформацію країнознавчого характеру.

7. Таланов О Українсько-французький розмовник-Київ:Арій,2015-224с
Українсько-французький розмовник призначений передусім для громадян України та українців інших країн, що виїжджають за кордон, зокрема до франкомовних країн, а також для школярів, студентів і всіх, хто вивчає французьку мову. Розмовник включає найуживаніші слова та словосполучення, а також корисну для туристів інформацію країнознавчого характеру

8. Таланов О.   Українсько-угорський розмовник - Київ:Арій,2015-224с
Книга призначена передусім для громадян України та українців інших країн, які виїжджають до Угорщини, а також для школярів, студентів і всіх, хто вивчає угорську мову.
Розмовник містить найуживаніші слова та словосполучення, а також корисну для туристів інформацію країнознавчого характеру.

9. Таланов О. Українсько-польський розмовник-Київ: Арій,2015-224с
Книга призначена передусім для україномовних громадян, які виїжджають до Польщі, а також для школярів, студентів і всіх, хто вивчає польську мову.
Розмовник містить найуживаніші слова та словосполучення, а також корисну для туристів інформацію країнознавчого характеру.

10. Таланов О. Українсько-румунський розмовник-Київ:Арій,2015-224с
Українсько-румунський розмовник призначений передусім для громадян України та українців інших країн, які виїжджають до Румунії, а також для школярів, студентів і всіх, хто вивчає румунську мову. Розмовник містить найуживаніші слова та словосполучення, а також корисну для туристів інформацію країнознавчого характеру.

Завжди раді бачити Вас у бібліотеці!

вівторок, 4 липня 2017 р.

Кращі книги для всіх і для кожного
     Фонд районної бібліотеки поповнився цікавими творами сучасних українських письменників. На українському літературному Олімпі XXI століття засяяли нові імена.В пошуках своєї України працюють і відомі вже в країні автори, і ті, хто робить в літературі перші кроки.

     Знайомтесь з творчим доробком авторів, які представлені в фондах бібліотеки:
1) Вінник А. Коли повертається веселка:роман.-Харків: Клуб Сімейного Дозвілля, 2016 - 240с.
Сказати «Я тебе кохаю!» ніколи не пізно. Історія не поступається кращим творам Л. Дашвар, Н. Гурницької та І. Роздобудько!
Таню розбудив телефонний дзвінок редактора. Виявляється, вона стала відомою після останньої статті. Але жінка лише сумно посміхнулася. Колись вона мріяла стати відомою журналісткою, але… Маленька пухлина в мозку позбавила барвів її життя. А потім може й відняти його. У Тані зовсім мало часу та дуже багато справ. Вона повинна відшукати Романа, єдиного чоловіка, якого кохала. Познайомити із сином, про якого він не знав. Зробити те, на що раніше ніколи б не наважилася...

2) Іванцова М. Теплі історії про радість і сум. - Київ: Брайт-Стар, 2015 - 136с.
Читачі називають твори Міли Іванцової «терапевтичною прозою», кажуть, що від них на душі стає легше. Філософія авторки – триматися позитиву попри все, рухатися вперед і не озлоблюватися на людей та світ. Кожне оповідання, велике воно чи маленьке, – цікава історія з життя звичайних людей, а можливо, сучасна версія притчі. З героями не хочеться прощатися, з ними продовжуєш жити, міркуєш, як учинив би на їхньому місці, шукаєш відповіді на власні питання. Збірка оповідань Міли Іванцової доповнює серію «Теплі історії» неповторними відтінками почуттів, вражень, легким гумором, новими краєвидами та персонажами.



3) Куява Ж. Із медом полин. - Харків: «Клуб Сімейного Дозвілля»-2015-136с.
Сучасна сага в кращих традиціях класичної літератури!
Це роман про долі чотирьох нерозлучних подруг. Кожна сама обрала собі стежку і несе нею хрест свого роду. Часто-густо долі їхні мають присмак гіркого полину, однак серед бурхливого життєвого моря трапляється й те, що солодить їх, неначе мед.
Яскравою ниткою тягнеться через усю оповідь свято Великодня, із яким селяни пов`язують справдження своїх мрій і сподівань.





4) Луцишина О. Любовне життя. – Львів :Видавництво Старого лева, 2015 - 237с.
Оксана Луцишина, дослідниця творчості Бруно Шульца та Вальтера Беньяміна, авторка кількох книг віршів та збірок малої прози, у своєму другому романі розповідає пронизливу історію про любов і вигнання. Йора зустрічає Себастьяна – і саме з цієї зустрічі починається її інше, справжнє життя. Ключем до роману «Любовне життя» є, зокрема, колода карт Таро, але водночас це реалістична сюжетна «емігрантська» проза з виразно окресленою соціальною проблематикою. Ця іронічна і ніжна, інтелектуальна і романтична, майже невигадана і абсолютно фантастична історія з флером м’якого гумору і немилосердного сарказму гарантовано подарує вам радість, задоволення від читання і навіть трохи катарсису.


5) Малігон А. Навчи її робити це. - Харків: «Клуб Сімейного Дозвілля»,2013-240с.
Нахабний дзвінок у двері змінив усе її життя. Ліза — відлюдькувата дівчина, яка звикла жити сама. Марта — цілеспрямована та впевнена в собі. Вони почнуть жити спільно, аби вгамувати почуття самотності. Марта посилює свій уплив на Лізу, і та поступово змінюється, відкриваючись назустріч новим бажанням і таємницям. їхні стосунки гойдаються від кохання до ненависті. Аби врешті-решт розібратися в собі, треба зробити лише один крок...






6) Пулу П. Краса, що не рятує. - Харків: «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013 - 256с.
Надька-Верона — жінка надзвичайної вроди. І своєю красою вона все життя майстерно користувалася, граючи чоловіками та зіштовхуючи їх, наче півнів у півнячих боях.
Але чи гарантує ця врода щастя, якщо за нею нема нічого, що надає сенс існуванню людини? Бо коли краса помарніє — що залишиться?..







7) Смаль Ю. Теплі історії з корицею. Київ .: Брайт Букс, 2014. - 128 с.
Вона схожа на клаптикову ковдру, де основа-полотно містить на собі різнобарвні шматочки тканини, що своїм поєднанням творять унікальний візерунок. Текст має центральну сюжетну лінію: молода жінка трепетно кохає свого чоловіка, виховує дітей, пече яблука з корицею, піци та лазаньї, облаштовує дім усілякими мистецькими дрібничками, готується до Різдва й святкує його з найріднішими, вирушаючи в мандрівку. Строкаті клаптики – це різноманітні історії кохання, згадані, списані з життя чи вигадані самою героїнею повісті. Саме ці замальовки або оповідання роблять книжку неповторною й дарують особливу насолоду читання.




8) Сняданко Н. Гербарій коханців. - Харків: «Клуб Сімейного Дозвілля»,2011-272с.
Художник Орест випадково знаходить щоденник своєї тітки і... поринає у примхливий та чарівний світ кохання, сповнений пристрасті та вишуканої чуттєвості. Ця дивовижна жінка створила гарем чоловіків, які палко кохали її..








Запрошуємо Вас завітати до нас та ознайомитися з новою літературою.
Завжди раді бачити Вас у бібліотеці!