вівторок, 13 грудня 2016 р.

Зустріч з Василем Васканом.





         Нещодавно в Сторожинецькій районній бібліотеці відбулася зустріч у літературно-мистецькій вітальні з знаним поетом і громадським діячем Василем Васканом, який нещодавно святкував свій поважний 75 річний ювілей.
 Василь Васкан - український поет і громадський діяч, член Національної Спілки письменників України (з 1999), заслужений працівник культури України (2006), лауреат обласної літературно-мистецької премії ім. С.Воробкевича (2006), Голова Чернівецького обласного відділення товариства «Україна – Молдоа»
Головними слухачами патріотичної поезії стали читачі та учасники літературної вітальні, з якими Василь Васильович поділився найновішими віршами, секретами поетичної творчості і планами на майбутнє.
 Василя Васкана називають наймузичнішим серед поетів і найпоетичнішим серед музикантів, адже чимало його віршів стали піснями. Поезії митця - музикальні, наспівні, тяжіють до фольклору. На слова поета пишуть музику композитори Й.Ельгісер, І.Дерда, А.Плішка та ін. Поет переклав низку творів румунських і молдавських поетів, зокрема, М.Емінеску, Вероніки Мікле, А.Дінеску, І.Кілару.
  Гості, працівники ЧОУНБ ім.. М. Івасюка, Дудидра М. І. та Боганюк презентували аудиоподкаст по творчості автора:
         Тематика творів - різноманітна. Автор пише про людей праці, красу рідної природи, возвеличує ідеали добра, справедливості, любов до матері-Вітчизни.
Поетичні збірки вміщують роздуми про наше сьогодення й минуле, про святість і нерозривність зв’язку різних поколінь, їх духовну єдність та націленість у щасливе завтрашнє майбутнє.
Значне місце займає інтимна лірика. твори, які славлять життя людей з їхніми радощами і печалями, любов’ю і тривогами, великою вірою у щастя і добро, наповнені священною вірністю рідній Буковині і Чернівцям.   
 Лейтмотивом збірки «Тобі, Україно, і серце, і дух» стала українська сучасність – боротьба українців за незалежність, Революція Гідності та поняття справжнього патріотизму.
Слово за словом, збірка за збіркою, пісня за піснею, як обпалені добротні цеглини лягають у підмурівок творчого доробку поета. Більше 30 авторських книг і ще велика кількість у співпраці з іншими авторами надиктувала широка і щира поетично-лірична душа В. Васкана.
Наприкінці зустрічи автор подарував для читачів бібліотеки декілька своїх збірок: «Школа моя чистороса», «Манюніна дорога», «Іванова хата», «Не можу жити, щоб не любити» та інші.
Зав. відділом ЦРБ Кухарєва Н.М.



четвер, 18 серпня 2016 р.

Науково-практична конференція «Україна в моєму серці».

В рамках проведення заходів, присвячених Дню незалежності України, з нагоди відзначення двадцять п'ятої річниці незалежності України, в Сторожинецькій центральній районній бібліотеці відбулася науково-практична конференція «Україна в моєму серці».





Учасників конференції привітали Гоцуляк В.С. – керівник апарату РДА, Стиран С.Ф. – керуючий справами Районної Ради, директор ЦБС Лугина І.Г.
Для кожного громадянина України День незалежності, який ми святкуємо 24 серпня, насамперед має бути днем іспиту власного сумління, днем міркувань про долю своєї Батьківщини й своєї спільноти, саме про це йшлося  в виступах запрошених.












З доповіддю «Шлях до свободи і незалежності України: історичні передумови» виступила головний спеціаліст управління освіти, сім’ї, молоді та спорту Парайко К. В.
Стверджуючись як самостійна, незалежна держава, Україна пройшла величезний шлях від козацької держави часів Богдана Хмельницького до серпня 1991 року, коли Верховною Радою України було прийнято історичний документ виняткового значення для долі українського народу — «Акт проголошення незалежності України».






У своєму виступі кандидат політологічних наук, керівник проектів товариства «Український народний дім» в Чернівцях, голова ради мережі центрів Європейської інформації України Олійник Є.Ю., підкреслив, що День Незалежності нагадує не тільки українцям, але й всьому світові про існування незалежної, демократичної держави в центрі Європи.
На конференції відбулася презентація книги Ліщука Дмитра, та нашого земляка Гадинко Олекандра «Особистості епохи». Матеріали, викладені у книзі, мають важливе значення у плані пізнавального характеру про Буковину і Сторожинеччину, видатних українців, які жили або відвідували Сторожинець, вміщує відомості про громадську діячку, вченого-медика Софію Окуневську.

У обговоренні прийняли участь:
-  Ліщук Д.С. – кандидат історичних наук, автор книги;
- Антофійчук В.І. –доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри української літератури ЧНУ ім.. Ю Федьковича;
- Савчук О. В. – голова Чернівецького об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім.. Т. Г. Шевченка, заслужений діяч мистецтв України;
- Микосянчик Ю.М. –старший науковий співробітник літературно-меморіального музею О. Кобилянської;
- Кожолянко Г. К. –доктор історичних наук, професор, голова Буковинського етнографічного товариства;
- Зушман М. Б. – голова обласного методичного об’єднання бібліотек вищих навчальних закладів Чернівецької області, директор наукової бібліотеки ЧНУ ім. Ю. Федьковича, кандидат філологічних наук, доцент.
Виступаючі наголосили, що Буковина, в тому числі і Сторожинець були зразком толерантного та мирного співжиття українців, румунів, євреїв, німців, поляків та інших національностей. Народ Буковини вистояв у роки Першої і Другої світових воєн, він вносить свою вагому лепту і у наші дні – у часи відродження і побудови незалежної України.
На розсуд присутніх бібліотека  представила розгорнуту книжкову виставку «Україна – суверенна держава», де зібрані документи, які інформують про доленосні етапи державотворення в Україні, подано матеріали, що розповідають про тернистий шлях, який пройшла Україна. Також представлена література розкриває історію появи українського національного прапора, його використання в Україні в різні історичні періоди, ставлення до державної символіки в наш час.

Підсумком роботи районної конференції стало прийняття звернення до представників влади про присвоєння Буковинському медичному університету імені Софії Окуневської.